img00011.jpg

Sběr a samosběr plodů

Sklizeň v našem sadu obvykle začíná na přelomu června a července. Okolo 20. Července již bývají práce ukončeny

 

Zveme každého, kdo by se chtěl sběru účastnit, ať už jako brigádník (starší 15-ti let) nebo si bude jen chtít natrhat plody pro svou potřebu. (bez omezení věku) 

 Pracovní doba:

Sběr probíhá ve dnech, kdy neprší a to i o sobotách a nedělích v době od 7:00 do 16:00. Oficielní přestávka je v době od 11:30 do 12:00. Začátek a konec pracovní doby si brigádník volí sám podle své chuti a sil v rozmezí 7:00-16:00. 

Nejlépe se sbírá ve dvojicích, kdy každý jeden z dvojice sbírá na své straně řádku a nemusí se tedy pracně přesouvat skrz řádek. 

 Přihlášení:

Prosíme každého, kdo se chce brigády nebo samosběru zúčastnit, aby vyplnil přihlašovací formulář "Brigádníci" v levém sloupci. Údaje z tohoto formuláře budou sloužit k rozesílání aktuelních e-mailových zpráv o tom, zda se ten který den sbírá či ne a zároveň k přípravě dohody o provedení práce. 

 Odměna za práci

Sbírá se do 5 litrových kbelíků, které jsou k dispozici na sadě. Ceny za nasbíraný 5 litrový kbelík jsou u Muchovníku 58.80 Kč. u Aronie (která se sbírá v září) 46 Kč. Z této částky se odečítá 15% daň z příjmu. 

  Čistá mzda za jeden 5 litrový kbelík je po odečtení daně z příjmu: 

Muchovník   50 Kč

Aronia   40 Kč

Mzda bude z organizačních důvodů vyplacena poštovní poukázkou na adresu brigádníka do deseti dnů po ukončení sklizně.

Cena samosběru

Cena plodů při samosběru činí 40 Kč/litr

Pokud by se někomu nechtělo sbírat a měl by zájem o natrhané plody, tak potom 50 Kč/ litr.